Jednym z największych popularyzatorów akupunktury w Polsce był Michał Boym, chiński poseł do papieża, przyrodnik, kartograf. Napisał kilka prac na ten temat. Mimo to medycyna do połowy XX w. nie cieszyła się w kraju dużym uznaniem. Dopiero dzięki staraniom prof. Zbigniewa Garnuszewskiego, pulmonologa (lekarza zajmującego się chorobami układu oddechowego) udało się w 1978 r. otworzyć pierwszą państwową poradnię akupunktury.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz